etkinlikler / adforce

ADforce

   Reklamcılığın yeni yeteneklerini keşfetmek amacıyla, sektörün önde gelen isimlerini “ADforce Projesi” kapsamında üniversiteler de eğitim gören 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ile bir araya getirerek “Yetenek her yerden çıkabilir.” düşüncesiyle; gençlerle tanışmak, kariyer fırsatı açmak için yola çıkıyoruz.

Reklamcılık Vakfı olarak, Türkiye’nin 70’ten fazla üniversitesine bizzat giderek gerçekleştirdiğimiz ADforce Projesi ile reklamcılığın cazibesini arttırmayı hedeflerken sektörün üniversitelerle bağlantısını güçlendirmek istiyor, genç yeteneklerin keşfedilmesinin hem sektör için hem de reklamcılık alanında çalışmak isteyen gençler için iyi bir fırsat yaratacağına inanıyoruz.

Doğru insan gücü ile reklam ajanslarının yapıları değişip gelişebilir hale gelmesi ile genç jenerasyonların sektöre kazandırılması Reklamcılık Vakfı’nın önemli amaçları arsındadır.

   Türkiye’nin başarılı reklamcıları; kimi zaman müşterileri, kimi zaman ekiplerini, kimi zaman reklam ünlülerini yanlarına alarak, bölüm, şehir farkı gözetmeksizin üniversitelere bizzat giderek kendini, sektörü anlattığı bir sunum ve gençlerin becerisini ölçmeye dönük bir çalıştay organize eder. Çalıştay dinamikleri, gidilen üniversiteye ve katılan ekibe göre tasarımdan, kampanya fikri bulmaya kadar pek çok farklı şekilde, duruma göre seçilerek gerçekleşir.

 Çalıştayda başarılı olan üniversite öğrencileri, Reklamcılık Vakfı Çaylak Kampı Yaz Programına ücretsiz olarak katılma hakkında sahip olurlar. Aynı zamanda Reklamcılık Vakfı yayınlarından ücretsiz bir set verilir.


ADforce’da Yer Alan Eğitmenler:

Aslıhan Anarat- Reklamcılık Vakfı Başkanı/ WPP Türkiye Strateji ve İş Geliştirme, Genel Müdür

Haluk Erkmen- Puck Global / Ajans Başkanı

Ceren Coşkun Sağlam – Curious TR / Kurucu

Hande Altınova Arslan – Über / Ajans Başkanı

Kerem Özkut – Concept / Kreatif Direktörü

Kerem Kanık- Titr-i Fikir/Yönetici Ortağı

Cem Akar- Titr-i Fikir/ Yönetici Ortağı

Zeynep Bortaçina Yener- Publicis Groupe /Strateji Lideri

Duygu Yegül - Publicis Group /Kreatif Direktörü

Barış Alemdar- Concept / Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı

Odisseas Sevsevme - Alametifarika/ Yönetici Kreatif Direktör

Karpat Polat- Karpat/ Ajans Başkanı

Özge Güven – TBWA/Tasarım Direktörü

Özge Gülcan- MGMedia & Moremedia/ CEO

Fulya Ozarı - Wunderman /Yönetici Ortağı

Leslie Krespin- AKQA Group/ COO

haberler

yayınlar

insan kaynakları

etkinlikler

sosyal medyada RV

birbirimizden haberdar olalım

Gelişmelerden haberdar olmak için
bültenimize kaydolun.